چای تلخ
  
 
 
آرشیو
 
جمعه 30 خرداد‌ماه سال 1382
پادشاهی یونانی تختی ساخت به بلندی قامت خود و پهنای عرض خویش.تخت را به میدان بردند. امر کرد جار زنند که در پیشگاه او همه با هم برابرند. نه هیچکس از دیگران بیشتر است و نه کمتر. این دموکراسی من است .همه با شاه برابرند و برتریی به دیگری نیست. مرد و زن دسته دسته بر تخت میخوابیدند. اگر بلند تر بودند شاه دستور به قطع پا میداد و اگر کوتاهتر بودند شاه دستور به کشیدن پا تا آنجا که اندازه ی تخت شوند. شاه در اوج دموکراسی دیکتاتوری قوی بود.

نمونه ی این تختها بسیاره. چند بار رو یادمون میاد که هر کدوم از ما روی این تختها خوابیدیم؟ حداقل یکبار رو همه ی ما خوابیدیم.اما توی جامعه چندتا دیدیم؟ مطمئنا بیشتر.

۱-چون امکان ویزیت مردان نامحرم توسط پزشکان زن هست پس شاخه ی تخصص زنان و اورولوژی(کلیه و مجاری ) به دو بخش زن و مرد تقسیم شد.رزیدنتهای مرد ی که تخصص زنان قبول میشن باید بالای 40 سال و دارای حداقل دو فرزند باشند.رزیدنتهای زن اورولوژی هم بیماریهای مردان رو نمیخونند.قابل توجه : سقراط چند هزار سال پیش در قسمنامه اش همه ی پزشکان رو محرم بیماران معرفی کرده.

۲-یه زن تنها نمیتونه بره هتل یعنی در رفتن به امنترین جا مشکل پیدا میکنه. مگه اینکه از اداره ی اماکن نامه ببره. در اداره ی اماکن از او سوال میشه: چرا اومدی؟ چند سالته؟ ازدواج کردی یا نه؟ واسه چی اومدی؟ غالبا در صورت عدم ازدواج بیشتر توضیح میخوان. و به منزل هم زنگ میزنند و سوال و جواب میکنند.و چون ممکنه که زن تنها نصف شب به هتل برسه اداره ی اماکن شبانه روزی شده.

۳-از جمله مشکلات بعد از فرار دختران عدم هایمنه(بکارت) . واسه اینکه دختران فراری امکان ازدواج و داشتن آینده ای معقول در پناه این مهمترین عضو بدن زن برقرار بشه. قرار شده برای دختران فراری که از لحاظ مالی در مضیقه هستندو به خونه برگشت داده میشن به عنوان جایزه هایمنشون ترمیم بشه.۴-در یکی از ارگانهای دولتی اگه مردی منتظر آسانسور بود و در آسانسور باز شد و زن یا زنانی رو در آسانسور دید باید در رو ببنده و از پله ها استفاده کنه. سازمان مذکور 12 طبقه است با یک دستگاه آسانسور.

۵-در یکی از دانشگاه های آزاد شهرهای کوچیک.اگر چنانچه استاد جوانی سر کلاس بود و دانشجوهای پسر کمتر از 5 نفر بودند کلاس تشکیل نمیشه.
این در حالی بود که 22 دختر و 3 دانشجوی پسر اونروز سر کلاس بودند.این روند تا ازدواج استاد و یا استخدام استاد زن ادامه داره.

۶-کتابخانه ی دانشگاه یکی از دانشگاهها تفکیک شده بود.حتی مجازاتهای دختران و پسران هم در این باره مجزا بود. اگه دانشجوی پسری به قسمت خواهران بره باید جوابگوی کمیته انضباطی باشه. اگه دختری به قسمت برادران بره اون ترم مشروط میشه. و چون کارمندهای دانشگاه نمیتونستند به درستی این مهم رو انجام دهند 4 دستگاه دوربین مخفی در 4 گوشه ی کتابخونه نصب شده.

۷-در یکی از درمانگاههای جنوب کشور به علت جوون بودن و تجرد پزشک مرد اون درمونگاه از پذیرش بیمارن بدحجاب معذور بود. در صورت شدت وخامت حال بیمار بدحجاب -مریض توسط یک بهیار به دستشویی راهنمایی میشه و اونجا حجابشو اسلامی میکنه و اگه آرایش داشت پاکش میکنه و سپس مراحل درمان انجام میشه.

۸-در یکی از شعب بانک به علت نداشتن بهیار مذکور در بیمارستان فوق رئیس شعبه دستور انجام کار بانوان بدحجاب رو در اسرع وقت داد. زنان به هنگام ورود و خروج از در بانک باید به توصیه ی نگهبان بانک که خواهر حجابتو رعایت کن و الا بار بعد این شعبه نیاین گوش بدند. در صورت عدم رعایت توصیه ی مذکور کارمندان از انجام کار بانوی بدحجاب معذورند.

۹-در یکی از ادارات صحبت کارمندان زن با هر سنی با تنها کارمند مجرد اون سازمان از اعمال قبیحه محسوب میشه. و در صورت نبود کارمندان مرد متاهل در اداره -کارمند مرد مجرد -موظفه تا ورود همجنس خود به اتاق محل کارش وارد نشه والا حراست سازمان در پرونده اش اینو درج میکنه.این شامل زن 49 ساله ی شاغل در اون اداره که کارمند مذکور همسن بچه ی دومشه هم میشه.

۱۰-چند مورد دیگه سراغ داریم که به همه ی اقشار با هر جنسیتی اینطور توهین شده؟برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
 
تعداد بازدیدکنندگان : 413974


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها