چای تلخ
  
 
 
آرشیو
 
چهارشنبه 12 شهریور‌ماه سال 1382

قرنهاست مردم بنام اعتقاد کوره راههای سخت را پیموده اند. هزاران سال است معابد دختران نذر شده را بنام خدایان و برای کاهنان می پذیرفتند. عشرتکده های سومر در جوار زیگورات ها ساخته میشدند تا زائرین پس از خدایان بر اندام  زنان و جوانکان  پر عشوه سجده کنند. نذر شدگان برای معابد ثروت و قدرت و مسافران جویای شهوت به همراه می آوردند . مردان پول و روح و تن خود را خالی میکردند و خسته از این نیایش لجام گسیخته آرام در کنار زنان و کنیزکان خود می خفتند. در دالانهای تنگ و باریک و شبستانهای پنهان قرنهاست که جنایتها بنام نیایش انجام گرفته.و  حال  بنام اعتقاد....

 

راه کربلا غیر قانونی باز شده و به مقصد رسیدن تو با وجدان بلدهاست .سوال اینه: آیا لازمه از طریق قاچاق زیارت کنند؟ و آیا لازمه برای زیارت با جون خودشون بازی کنند؟ آیا صرفا" برای زیارت به عراق میرند؟

 

 

از دو راه به کربلا میرن . یکی از طریق قصر شیرین به عراق و یکی از طریق مهران ایلام به عراق.قیمتها متفاوته .از هر نفر 25 هزار تومن تا هر نفر 130 هزار تومن.از اونجا که  در ایران بر خلاف همه ی دنیا افزایش قیمت خدمات با عرضه ی مطلوب رابطه ی معکوس داره  اگه به بلدها بیشتر پول بدی از طولانیترین و سنگین ترین راه میبرنت که کار خودشونو  مهم وحیاتی جلوه بدند. اونها زمینهای پوشیده از مین رو به خوبی میشناسند و از بینشون رذ میشند ولی مسافر ناشی پشت سرش میتونه براحتی منفجر بشه.

 

راهها به تناسب مسافت پیاده روی داره. کمترین راه یکساعت و نیم پیاده روی داره.راه رفتن زیر آفتاب تند بدون هیچ استراحتگاهی. پیرترین- پولدارترین و زنان جوان همیشه در خطرند. پیرترین ها اکثرا" فشار خون و دیابت دارند و پیاده روی به این سنگینی روی زمین سنگی و ناهموار تقریبا" همه رو بیهوش کرده دیده شده از تشنگی   هم مردند.

بلدها اکثرا" چوپان و یا راننده های همون منطقه هستند. اوایل قابل اطمینان تر بودند ولی الان منتظرند تا همراه بمیره  . پول و وسایل رو بر میدارند و جنازه رو به اولین درمانگاه آبادی میرسونند و گاهی هم همونجا میذارنش و میرن.بیشتر افراد هم از مرز رد میشن اما گاهی یه سرعت تند ماشین اونا رو با مشکوک شدن و  تیر اندازی آمریکاییها مواجه کرده و کشته شدند.

زن 65 ساله ی اصفهانی وقتی بیهوش میشه .بلدها ی همراهش روی چادرش اونو میخوابونند و روی زمین خاکی و پر از ریگ و سنگ میکشند. وقتی به آبادی میرسه بهدار بهداری که روحیاتش با مرده شورها بیشتر جور بوده تا یه امدادگر تعریف کرده: وقتی زن رو خونین و مالین میبینه از سفیدی استخون کتفش که بیرون زده بوده بدنم مور مور شد.

نصیر 35 ساله ساعت ۵ صبح از خونه بیرون میاد. 30 ساعت بعد اونو توی یه بیمارستان با حال وخیم میبینند که چشم چپش کور شده و چاقو رو  توی دهنش فرو کردند و گوشی و 190 هزار تومن پولشو دزدیدند.از نگاه بلدها هر کس که مبلغی بالای 80-90 هزار تومن داشته باشه   پولداره.

 

زنان جوان اکثرا" با تجاوز روبرو میشند.اخیرا" به دو زن جلوی همسرانشون تجاوز شده طوریکه همسر یکیشون از ناراحتی سکته میکنه.

اما نکته ی جالب در اینه که: این اواخر تعداد جوونای مشتاق زیارت هر روز بیشتر و بیشتر شده. وقتی خبر رسید د... 28 ساله رفته زیارت همه حیرت کردند. اون معروف بود به این که همیشه دنبال زنهاییه که شوهراشون شبها شیفت هستند. مخصوصا"زنای نگهبانها و  سربازها. حالا رفته بود زیارت . وقتی برگشت کسی باور نمیکرد که این آدم معتقد باشه . اما د... با  ظفر مندی آس پیکش را رو کرد: عکسهایی رو که از روسپی خونه ها و مشروب فروشی های  عراق گرفته بود همه را مطمئن کرد که رفته زیارت.
مردم کشته میشن و به راحتی به جون و مال و داشته های اونا تجاوز میشه اما نمیتونند کاری کنند. چون قاچاق کلمه ی امنیت رو از اونا دور میکنه. بدون پاسپورت به کشور دیگه ای وارد میشن و سایرین میتونند به اونا از هر نظر دست درازی کنند.

 

راه کربلا غیر قانونی باز شده و به مقصد رسیدن تو با وجدان بلدهاست .

سوال اینه: آیا لازمه از طریق قاچاق زیارت کنند؟ و آیا لازمه برای زیارت با جون خودشون بازی کنند؟ آیا صرفا" برای زیارت به عراق میرند؟

 


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
 
تعداد بازدیدکنندگان : 413974


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها